Panel dyskusyjny grupy S1

Panel dyskusyjny grupy S1


#1 2009.07.25 15:38:30

Roentgen

Prezes

2128788
Call me!
Zarejestrowany: 2009.06.28
Posty: 148

Regulamin

Wraz z Thorgothem przygotowujemy się do stworzenia regulaminu Grupy S1.
Zapraszam do dyskusji.

Oto moje propozycje.

1. Podział członków na rangi w zależności od aktywności w grupie/na forum. Mamy kilku młodych, którzy aktywnie wspierają działania grupy i kilku starych, którzy niezbyt się udzielają. Uważam, że aktywność powinna być premiowana. Przede wszystkim tym, że pierwsi będą dostawać kasę na firmy i dotacje.

2. Menadżerowie i operatorzy MM zostaną zobligowani do składania sprawozdań raz na tydzień.

3. Zmiana avatara na niefirmowy będzie równoznaczna z deklaracją wystąpienia z Grupy. Póki co nie będzie skutkowała natychmiastowym rozwiązywaniem umów pożyczkowych, ale potem będzie.

4. Org o nazwie Grupa S1 zostanie wyłączony z działań gospodarczych. Odtąd będzie stanowił wyłącznie fundusz zapomogowy. (Mogę od bidy sfinansować tę operację.)

5. Wszyscy członkowie grupy o levelu 16 i wyższym zostaną opodatkowani na kwotę 0.2 golda dziennie. Żeby było sprawiedliwie, prawo to wejdzie w życie wtedy, kiedy ja osiągnę taki level. Z tych pieniędzy będą czynione zakupy na rzecz działań grupy (bilety, broń itp.).

5a. Jeśli podatek nie przejdzie, wprowadzimy składki dobrowolne.

Co wy na to?

Offline

 

#2 2009.07.25 15:53:42

Gallar

Skarbnik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009.06.28
Posty: 54

Re: Regulamin

Jestem za. Pewnie pijesz do mojej niobecności ;-p
Tłumaczyłem się już ;-p
Co do podatku, to nie bardzo taka opcja mi pasuję, gdyż najzwyczajniej w świecie nie zarabiam. Pracuję charytatywnie ( za minimum krajowe ), a żyję dzięki bitwom i pomocy znajomych.

Offline

 

#3 2009.07.25 15:55:43

Roentgen

Prezes

2128788
Call me!
Zarejestrowany: 2009.06.28
Posty: 148

Re: Regulamin

Zdaję sobie sprawę, że nie każdego będzie stać, dlatego będą "zwolnienia".
Ale nie może być tak, że grupa nie ma żadnych funduszy własnych.
Na początek opodatkujemy najbogatszych. Tych, co mają co najmniej dwie firmy, na przykład. Albo zarządzają co najmniej dwiema.

Offline

 

#4 2009.07.25 16:25:17

Nopek

Menadżer

Zarejestrowany: 2009.07.21
Posty: 12

Re: Regulamin

Mi też podatki mogą wyrządzić więcej szkody , niż pożytku dla grupy. Ale jestem tylko młodym graczem ;]. Poza tym brzmi ciekawie.

Offline

 

#5 2009.07.25 17:15:26

Gallar

Skarbnik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009.06.28
Posty: 54

Re: Regulamin

Nikt nie lubi płacić podatków, a organizacja z czegoś żyć musi ;-p

Offline

 

#6 2009.07.25 19:36:16

Specter

Menadżer

Zarejestrowany: 2009.06.29
Posty: 8

Re: Regulamin

Moje zdanie:
1. Popieram
2. Jako manager chętnie się dostosuje, ale dopiero po wakacjach.
3. Jeśli jako członek grupy będę posiadał firmę, czy avatar firmy także podlega temu obowiązkowi? Bo jeśli chodzi o avatary członków, to popieram.
4. Popieram
5. Ech... Grupa z czegoś żyć musi. I taki podatek jest do przyjęcia, jeśli nie będzie nałożonych dodatkowych obciążeń na managerów. Ja zarządzam 2 firmami, ale z jednej dzielę się zyskami z drugim współwłaścicielem. A druga jest trochę niewypałem, bo nie miałem czasu się dobrze zorientować w rynku i przynosi mi minimalne zyski. Także w takiej sytuacji zarabiam niewiele więcej niż mój inwestor.

Offline

 

#7 2009.07.25 20:48:45

thorgoth

Wiceprezes

1094228
Zarejestrowany: 2009.06.28
Posty: 20

Re: Regulamin

Kwestia pragmatyczna, a raczej trzy;
primium codzienne odprowadzanie podatków jest zwyczajnie upierdliwe, człowiek może nie pamiętać czy już płacił czy jeszcze nie, albo akurat wydać kasę, potem trzeba kombinować na mm czy inne cuda uskuteczniać.  Ten sam efekt osiągniemy płacąc tygodniowo (1g dla najbogatszych?), a zdecydowanie ułatwi to życie.

Secundo składać powinien się każdy. Nie możemy karać ludzi za to że sobie radzą, i obarczać ich całym ciężarem finansowym - to demoralizuje i zniechęca. Ja jako burżuj mogę płacić najwięcej, ale każdy najbiedniejszy członek grupy powinien wpłacać choćby te 2 PLN tygodniowo - to buduje wspólnotę grupy. Dodatkowo za składkami powinny iść uprawnienia, każdy członek S1 powinien mieć prawo głosu i decydowania o losach grupy.

Tertio sekretarz skarbu grupy S1 musi być, bo tak i już ;P. Ktoś kto przypilnuje składek, sprawdzi kto płaci, ustali stawki dla każdego indywidualnie, jak trzeba to opublikuje na forum na co kasa poszła. Odrobina organizacji jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Tyla od mienia, zdrawim ^^

Offline

 

#8 2009.07.25 21:16:41

Gallar

Skarbnik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009.06.28
Posty: 54

Re: Regulamin

Zgodzę się z Thorgothem - łodziwo. ;-p

Do pilnowania składek wystarczy najprostsza tabelka w exelu i tyle ( chodzi mi o skarbnika, nie o każdego z członków. ) Raz w tygodniu też jest lepszą opcją, bo wpłaty są jednego dnia i można przy tym usiąść, a nie się w tym babrać codziennie.
Pytanie tylko jak ustalimy te składki.

Offline

 

#9 2009.07.25 23:55:35

Vito PL

Bankier

8820398
Zarejestrowany: 2009.06.28
Posty: 42

Re: Regulamin

Jak na razie (i myślę docelowo) jesteśmy grupą ekonomiczną. Więc proponuje aby zrobić wysokie podatki - a pieniądze zmieniać w kolejne firmy z których 0,5 golda dziennie będzie szło do skarbca korporacji, a reszta do kieszeni managera


Wtedy rosły by nie fundusze poboczne a fundusze stricte samej grupy S1.

Offline

 

#10 2009.07.26 00:09:24

Roentgen

Prezes

2128788
Call me!
Zarejestrowany: 2009.06.28
Posty: 148

Re: Regulamin

@Vito PL:
Podpisuję się całym sercem, ale funduszy pobocznych nie likwidujmy tak pospiesznie.
Pamiętaj, że zanim opodatkujemy graczy, musimy pozwolić im się dorobić. Potem rzeczywiście możemy już łożyć głównie na fundusz. Wtedy udzielanie pożyczek będzie szybciej i sprawniej szło.

Offline

 

#11 2009.07.26 00:24:45

Vito PL

Bankier

8820398
Zarejestrowany: 2009.06.28
Posty: 42

Re: Regulamin

Toż żadnych funduszy kasować nie proponuje - ino tworzyć ten S1 - ten główny.

A w chwili obecnej z pracy skill 3 w manu zarabia około 0,175 dziennie i myślę że podatek mógłby być do wysokości dziennego dochodu dla danego skilla minus wydatek na chleb q1. To bazowo. Dodatkowo jakieś np 0,2 od każdej posiadanej firmy - bądź jeśli ktoś daje pożyczki lub gra na giełdzie (domyślnie z zyskiem 0,5 g co każde 30) to i 0,1 golda od 30 sztabek.

W ten sposób ci co nie są w ogóle aktywni praktycznie nic nie zarabiają (i nie przejadają) a ci przedsiębiorczy wpłacają do kasy i sami zarabiają + mogą zawsze wziąć kredyt z organizacji - pomnażając w ten sposób zyski.

Czyli system motywujący do przedsiębiorczości.

Proponuje również aby nie opodatkowywać zarządzania firmą - ten podatek płaci już osoba posiadająca firmę.

Ostatnio edytowany przez Vito PL (2009.07.26 00:28:53)

Offline

 

#12 2009.07.26 00:48:32

Roentgen

Prezes

2128788
Call me!
Zarejestrowany: 2009.06.28
Posty: 148

Re: Regulamin

To wszystko brzmi dobrze, ale z zastrzeżeniem, że kiedy Grupa S1 (główny fundusz) osiągnie pewien poziom dochodu, podatki zlikwidujemy. Nie ma sensu, żeby główny fundusz pobierał kasę, a potem ją rozdawał.
Ale istotnie byłoby fajnie, gdyby fundusz główny miał 25 firm "na ludziach" i zakładał kolejną co dwa dni.

Offline

 

#13 2009.07.26 03:33:29

Roentgen

Prezes

2128788
Call me!
Zarejestrowany: 2009.06.28
Posty: 148

Re: Regulamin

Biorąc pod uwagę wszystkie zastrzeżenia dotyczące podatków:
1) upierdliwość
2) demotywującość
3) słabą mierzalność dochodu (z wyjątkiem funduszy pobocznych)
4) niekontrolowalność itd.
proponuję, żeby fundusz główny był zasilany... dobrowolnymi darowiznami.
Wariant utopijny, ale coś czuję, że w realiach naszej grupy najlepszy. Będzie specjalny Hall of Fame, gdzie będziemy rejestrować darowizny.

Offline

 

#14 2009.07.26 06:10:34

Gallar

Skarbnik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009.06.28
Posty: 54

Re: Regulamin

To chyba nie jest najlepszy pomysł ;-p
Podatki, jeśli są dobrze zbilansowane, nie są wcale takie złe.
Upierdliwe są tylko dla skarbnika - chyba, że się dobrze chłopak zorganizuje, co raczej problemem nie jest.
Mierzalność dochodu jest na przyzwoitym poziomie ;-p
Ariakis dobrze to podzielił. Managerowie nie powinni płacić wcale - bądź te dobrowolne składki.
Można do podatków dodać dobrowolne składki, ale ja bym nie rezygnował ze stałego źródła przychodu organizacji. Tak samo nie zapowiadałbym, że w przyszłości podatki zostaną zniesione. Tusk obiecywał niższe i mu nie wyszło. ;-p
Ale jeśli uda się osiągnąć taki poziom, by móc prowadzić działalność tylko przy użyciu firm własnych i darowizn, to proponowałbym wprowadzić wpisowe, by nowi też mogli coś wnieść ;-p
Darowizna ma wadę - motywuje niewielką liczbę osób. Jeśli wiem, ile muszę dać dla grupy, to tak bilansuję obroty, aby mieć na podatki i coś dla siebie, a jak system opiera się na darowiznach, to sam sobie może człowiek tłumaczyć, że zbiera na firmę i nie może wpłacić ( i tak przez miesiąc ), a później nie będzie chciało mu się gonić czołówki dobroczyńców, bo na raz będzie to za wysoki wydatek.
Reasumując, podatki - dobre, pod warunkiem, że są zbilansowane i niezbyt wysokie;
darowizny - dobre, ale tylko jako dodatek.

Offline

 

#15 2009.07.26 08:17:43

smallo

Członek pośledni

10437221
Skąd: Czechowice - Dziedzice
Zarejestrowany: 2009.07.22
Posty: 12

Re: Regulamin

Ja też pomimo wszystko jestem za wprowadzeniem podatku. Aby być sprawnie działającą organizacją, musimy posiadać fundusz operacyjny. Wszak podatki/stałe składki to główne źródło dochodu większości prężnie rozwijających się organizacji na świecie. Co do wysokości podatku to, nie mam zdania. Zdam się na wiedzę ludzi bardziej zapoznanych z realiami ekonomicznymi gry.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pokemon4fun.pun.pl www.szczurekom.pun.pl www.wsparcie.pun.pl www.et.pun.pl www.exo.pun.pl