Panel dyskusyjny grupy S1

Panel dyskusyjny grupy S1

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2009.06.28 20:15:57

Gallar

Skarbnik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009.06.28
Posty: 54

Układ forum

No to ja na dzień dobry z propozycją.
Mianowicie proponuję zmiany w działach na forum - lepiej wcześniej niż później.
Po pierwsze dział gospodarka i finanse powinien być rozdzielony.
Gospodarka państwa, w ogóle reformy państwa powinny być w oddzielnym dziale.
Finanse organizacji - jak najbardziej ok, tylko przydałyby się jakieś jasne zasady na których ma to wszystko się opierać + jakieś wzory np. raportów finansowych z firm należących do organizacji. Dodatkowo wszystkie udzielone pożyczki z funduszu grupy i - jeśli ktoś będzie chciał - pomiędzy jej członkami ( w ramach potwierdzenia i zabezpieczenia, ale również dla zapominalskich ;-p ).
Prócz komentarzy bieżących powinny być jakieś założenia, plany - nie tylko wyborcze, czy wojskowe, ale i dotyczące naszej sytuacji finansowej.


EDIT:
W dziale Prasa, można wstawić wątek z gazetkami wszystkich członków. W pierwszym poście zamieścić listę w takiej formule ( oczywiście jako link do ostatniego artykułu ):

Nick | Nazwa gazetki | Data ostatniego artykułu

Osoby, które coś nowego napiszą w swojej prasie, wpisują po prostu posta wedle formuły, a autor pierwszego postu podmienia. Ewentualne komentarze ( prócz miejsca w grze ) mogą mieć miejsce w oddzielnych wątkach - najlepiej aby tytuł się pokrywał z tyt. artykułu i nazwą gazetki przedzielonych np " | "

Ostatnio edytowany przez Gallar (2009.06.28 20:21:09)

Offline

 

#2 2009.06.28 20:20:10

Roentgen

Prezes

2128788
Call me!
Zarejestrowany: 2009.06.28
Posty: 148

Re: Układ forum

Na razie gwoli wyjaśnienia:
Szczegóły pożyczek i inne prawidła będą się pojawiały sukcesywnie! Akurat teraz nie mam czasu, bo zostałem, kurwa, ambasadorem! MSZ do mnie pisze! Amerykańce do mnie piszą! Przecież nie mogę ich olać.
A teraz ad rem...
Co Szanowny Pan Gallar proponuje? Dyskusję na tematy ogóle "jak powinna wyglądać ePolska gospodarka"?  To ja proponuję bardziej konkretny wątek pt. propozycje programowe. O to chodziło?

Offline

 

#3 2009.06.28 20:27:00

Gallar

Skarbnik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009.06.28
Posty: 54

Re: Układ forum

Po pierwsze dodałem edita :-p

Tak, reformy programowe - może być taka nazwa.
Co do pożyczek, to wiem. Przecież o zasadach udzielania nic nie pisałem. Pisałem tylko aby je dokumentować. Tak samo jak cały budżet organizacji jako ogółu. W odstępach np co dwa dni. Co do definicji, to chodziło mi o podanie kilku np.
Czym tak na prawdę są finanse grupy?
W jaki sposób i kto może nimi dysponować?
To dwie najważniejsze, resztę wyklaruje się w czasie. Dajmy sobie trochę czasu :-)

Offline

 

#4 2009.06.28 20:32:02

Roentgen

Prezes

2128788
Call me!
Zarejestrowany: 2009.06.28
Posty: 148

Re: Układ forum

Bardzo mi się podoba aktywna postawa Gallara.
Właśnie został adminem forum i sam będzie wprowadzał swoje pomysły w życie.

CBDZ (co było do zrobienia)
Problem uważam za rozwiązany.
P.S. Jak coś spieprzy to sam będzie poprawiał.

Offline

 

#5 2009.06.28 20:57:58

Roentgen

Prezes

2128788
Call me!
Zarejestrowany: 2009.06.28
Posty: 148

Re: Układ forum

Bilans jest dobrym pomysłem, ale póki co operacje są tak proste, że niewiele miałbym do pisania. Co gorsza kogoś mogłoby pokusić i mógłby chcieć zabrać mi wszystkie pieniądze. Co jeszcze gorsza, póki nas obowiązują umowy z Railmanem, żadnych raportów nie dostaniemy.

Nasz GM jest wynajęty. Nie możemy mu niczego nakazywać.
Jest szansa, że dorobimy się rodzimego menadżera tej klasy i wtedy będziesz mógł mu przynudzać.
I wtedy wrócimy do pomysłu bilansu.
Na osłodę dodam, że mamy RL bankowca w naszym gronie.

Offline

 

#6 2009.06.28 21:17:16

Gallar

Skarbnik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009.06.28
Posty: 54

Re: Układ forum

A kto ma być naszym Managerem ? ;-p
EDIT:
Jak mieliby zabrać tą kasę?

Offline

 

#7 2009.06.28 21:21:31

Roentgen

Prezes

2128788
Call me!
Zarejestrowany: 2009.06.28
Posty: 148

Re: Układ forum

A kto ma być naszym Managerem ? ;-p

Grzechu jest naturalnym kandydatem, ale będziemy pewnie potrzebowac więcej niż jednego menadżera. Może Railman zdecyduje się do nas dołączyć? Kto wie. Na razie nie chce.

Jak mieliby zabrać tą kasę?

Drąc ryja, żebym im dał
EDIT:
A! Bym zapomniał! Thorgoth ma dużo kasy!

Offline

 

#8 2009.06.28 23:05:01

Roentgen

Prezes

2128788
Call me!
Zarejestrowany: 2009.06.28
Posty: 148

Re: Układ forum

Zaraz - czyli wy wynajęliście jego, czy on wynajął wasze firmy?

Jak zwał tak zwał. Na jedno wychodzi. Daliśmy my mu firmy (tak naprawdę kasę na firmy), a on nimi zarządza i dzieli się zyskiem. Ale na czas trwania kontraktu ma pełną władzę nad tymi firmami.

Offline

 

#9 2009.06.28 23:09:48

Gallar

Skarbnik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009.06.28
Posty: 54

Re: Układ forum

Przepisuję na szybko, bo mi Mieszko dywersje sieje ;-P

Trzonem grupy S1 jest organizacja S1, która gromadzi fundusze i zarządza nimi, taki swoisty skarbiec.
To tak na początek, dalej coś więcej o tym, ale pierwdej:
Zapisując się do grupy, odprowadzamy wpisowe ( pierwszy i jedyny haracz )w wysokości 0.5 sztuk złota [ Wg mnie powinno być 1 sztuk złota, ale nie chcę by się odzywały głosy, że za dużo ;-) ], które jest wpłacane na konto organizacji S1, po dokonaniu wpłaty członek staje się "Nowym" i otrzymuje dostęp do ukrytej części forum - ( forum podzieliłbym na trzy części:
- Dla starych
- Dla nowych
- Dla obcych )
Firmy korporacyjne zarządzane byłyby przez naszych managerów, [ nieodpłatnie, wg. mnie jako szanująca się grupa finansowa powinniśmy mieć minimum dwóch. ;-) ]; zyski idą do S1 ( ze wszystkich organizacji córek, też - nie prywatnych ) .

Pożyczki nowym udzielane są do wysokości wpisowego, jeśli potrzeba wyższej to są dwie możliwości:
- kontraktowa, podpisujemy kontrakt na forum gry. - może ją przeznaczyć na co chce. Oprocentowanie 2% od kwoty pożyczanej.
- "Na firmę" - Kwota 25 ( w tym ewentualny wkład własny ) sztuk złota wpływa do managera, który zakłada firmę. Firma prosperuje, aż kredyt zostanie spłacony ( 1 sztuka złota dziennie do spłaty, reszta dla managera ), następnie zostaje odsprzedana właścicielowi. Oprocentowanie 0.5% od kwoty pożyczanej.

S1 - 0 skill
Organizacja, która jest właścicielem firm dla 0 skillowców ( sztuk 10 na jedną firmę ). Powstanie jak będzie nas na nią stać.

Zapasy.
Firmy powinny utrzymywać na stanie pewną ilość produktów, które będą do dyspozycji organizacji ( bilety, broń ).

Sprawozdania. Racja, co dwa dni, to za dużo. Proponuję po prostu środy i soboty, jako dwa stałe dni.
Wzór:
[wzór]
Stan kasy głównej: xxx złota xxx PLN xxx każdej posiadanej waluty

[Teraz wzór dla każdej organizacji:]
Nazwa organizacji.
Ilość firm ( i rodzaje skrótami ).
Stan Kasy.
Zapasy.
Ewentualne prognozy.

Wydatki na działalność charytatywną: xxx
Wydatki na inwestycje:
- inwestycja 1 xxx
- inwestycja 2 xxx
Inne:
- inne 1 xxx
- inne 2 xxx

[/wzór]

Akcje charytatywne. Akcje typu: pierwsza walka - pierwsza broń, czy chlebek dla nowego. Obejmujące ogół eObywateli.

Po pewnym czasie powinniśmy też stworzyć gazetę, w której będzie będą rozreklamowane akcje charytatywne, ewentualne posunięcia polityczne i głosy poparcia organizacji, ale także promowanie szczytnych akcji innych.

Pozostaje kwestia kto tu rządzi.
Dostęp do S1 powinni mieć tylko Roetgen i Thorgoth ( Ewentualnie jako trzecią osobę dodałbym Ariakisa ), a fundusze z budżetu powinny być przydzielane na zasadach grantów. Decyzje powinny być podejmowane na zgromadzeniach. Starsi członkowie powinni posiadać jasny obraz sytuacji i móc się w razie zastrzeżeń wypowiedzieć, nowi niekoniecznie.


EDIT:
Thorgoth nie ma dużo kasy, zapewniam ;-p

EDIT:
Tych do rządzenia zgłaszam, bo A i T znam długo i mimo często odmiennych zdań lubię, a R znam jako jedynego, zresztą jako należy mu się ;-)

Offline

 

#10 2009.06.28 23:26:08

thorgoth

Wiceprezes

1094228
Zarejestrowany: 2009.06.28
Posty: 20

Re: Układ forum

Jesteś skarbnicą świetnych pomysłów Gallar ))


Wpisowe jest dobrym pomysłem, oprócz tego trzeba pomyśleć nad rekrutacją. Może jeszcze ściągne kilku znajomych, ale oprócz tego musimy sie zastanowic jak planujemy rozwiazac kwestie rekrutacji.

Jesli chodzi o pozyczki, to uwazam ze dla czlonkow S1 powinny byc nieoprocentowane. Natomiast w sklad holdingu po pewnym czasie moglby wejsc bank, czyli org ktory udzielaby pozyczek kontraktowych ludziom i firmom z zewnatrz i na tym zarabial.

Offline

 

#11 2009.06.28 23:37:43

Roentgen

Prezes

2128788
Call me!
Zarejestrowany: 2009.06.28
Posty: 148

Re: Układ forum

Kur...! Jak się rozpisał! Teraz pół nocy będę odpowiadał...

Trzonem grupy S1 jest organizacja S1, która gromadzi fundusze i zarządza nimi, taki swoisty skarbiec.

Tak właśnie ma być, ale nie popadajmy w euforię - na razie to taki malutki skarbczyk.

Zapisując się do grupy, odprowadzamy wpisowe ( pierwszy i jedyny haracz )w wysokości 0.5 sztuk złota [ Wg mnie powinno być 1 sztuk złota, ale nie chcę by się odzywały głosy, że za dużo ;-) ], które jest wpłacane na konto organizacji S1

Zgadzam się, ale pod warunkiem zróżnicowania wpisowego w zależności od levela. Młodzi nie powinni płacić.
POZA TYM, TY NIE PŁACIŁEŚ, CWANIAKU!

po dokonaniu wpłaty członek staje się "Nowym" i otrzymuje dostęp do ukrytej części forum - ( forum podzieliłbym na trzy części:
- Dla starych
- Dla nowych
- Dla obcych )

Gadaj o tym z Thorgothem. Nawet nie jestem pewien, czy jest taka techniczna możliwość. Ale tajemny kącik mi się podoba.

Firmy korporacyjne zarządzane byłyby przez naszych managerów, [ nieodpłatnie, wg. mnie jako szanująca się grupa finansowa powinniśmy mieć minimum dwóch. ;-) ]; zyski idą do S1 ( ze wszystkich organizacji córek, też - nie prywatnych ).

To nie takie proste znaleźć dobrego menadżera. Jakbyś się przyjrzał, jak gra Railman, to byś zrozumiał, że on jest na wagę złota. Minimalizuje koszty, maksymalizuje zyski, obraca wolnym kapitałem. Może być trudno o takiego menadżera za darmo. Na tym etapie Railman jest niezastąpiony. Wyszkolicie się - proszę bardzo będziecie mogli spróbować swoich sił. Ja się w to bawić nie zamierzam.

Pożyczki nowym udzielane są do wysokości wpisowego, jeśli potrzeba wyższej to są dwie możliwości:
- kontraktowa, podpisujemy kontrakt na forum gry. - może ją przeznaczyć na co chce. Oprocentowanie 2% od kwoty pożyczanej.
- "Na firmę" - Kwota 25 ( w tym ewentualny wkład własny ) sztuk złota wpływa do managera, który zakłada firmę. Firma prosperuje, aż kredyt zostanie spłacony ( 1 sztuka złota dziennie do spłaty, reszta dla managera ), następnie zostaje odsprzedana właścicielowi. Oprocentowanie 0.5% od kwoty pożyczanej.

Pogubiłem się. Może to dobry pomysł, ale zostawię to Grzechowi. On jest bankowcem, niech z tobą dyskutuje.

S1 - 0 skill
Organizacja, która jest właścicielem firm dla 0 skillowców ( sztuk 10 na jedną firmę ). Powstanie jak będzie nas na nią stać.

Wykluczone! Kosztowne. Efekt propagandowy niepewny. Same kłopoty.

Zapasy.
Firmy powinny utrzymywać na stanie pewną ilość produktów, które będą do dyspozycji organizacji ( bilety, broń ).

Zgadzam się, ale to śpiew przyszłości. Na razie firmy są nasze, ale jakby nie nasze.

Sprawozdania. Racja, co dwa dni, to za dużo. Proponuję po prostu środy i soboty, jako dwa stałe dni.
Wzór:
[wzór]
Stan kasy głównej: xxx złota xxx PLN xxx każdej posiadanej waluty

Podoba mi się i to bardzo, pod warunkiem, że będzie to robił Thorgoth

[Teraz wzór dla każdej organizacji:]
Nazwa organizacji.
Ilość firm ( i rodzaje skrótami ).
Stan Kasy.
Zapasy.
Ewentualne prognozy.

Jak wyżej.

Wydatki na działalność charytatywną: xxx
Wydatki na inwestycje:
- inwestycja 1 xxx
- inwestycja 2 xxx
Inne:
- inne 1 xxx
- inne 2 xxx

[/wzór]

Też jak wyżej.

Akcje charytatywne. Akcje typu: pierwsza walka - pierwsza broń, czy chlebek dla nowego. Obejmujące ogół eObywateli.

Te! Samarytanin! Może coś zarób najpierw!

Po pewnym czasie powinniśmy też stworzyć gazetę, w której będzie będą rozreklamowane akcje charytatywne, ewentualne posunięcia polityczne i głosy poparcia organizacji, ale także promowanie szczytnych akcji innych.

To oczywiste.

Pozostaje kwestia kto tu rządzi.
Dostęp do S1 powinni mieć tylko Roentgen i Thorgoth ( Ewentualnie jako trzecią osobę dodałbym Ariakisa ), a fundusze z budżetu powinny być przydzielane na zasadach grantów. Decyzje powinny być podejmowane na zgromadzeniach. Starsi członkowie powinni posiadać jasny obraz sytuacji i móc się w razie zastrzeżeń wypowiedzieć, nowi niekoniecznie.

Na razie, pozwól, przywództwo będzie jednoosobowe. Potem faktycznie ustalimy podział ról. Mamy czas.
Wprowadzimy nawet jakieś pozory demokracji. (Ilość głosów będzie zależna od długosci pisanyc postów! No, dobra, żartowałem.)

EDIT:
Thorgoth nie ma dużo kasy, zapewniam ;-p

No właśnie! Najpierw się doróbmy!

Dżizas! Skończyłem!

Offline

 

#12 2009.06.28 23:40:39

Gallar

Skarbnik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009.06.28
Posty: 54

Re: Układ forum

Ja nie płaciłem, ale chcę zapłacić ;-)

A gdzie bezinteresowność ?
Zobacz np. na Thorgothową gazetkę...
Zresztą tu nie o propagandę tu chodzi, a o pomoc nowym, myślałem, że to część założeń...

Offline

 

#13 2009.06.28 23:43:43

Roentgen

Prezes

2128788
Call me!
Zarejestrowany: 2009.06.28
Posty: 148

Re: Układ forum

Nie ma sprawy!
Specjalnie dla ciebie wprowadzam tymczasową opłatę wpisową w wysokości 5 sztuk złota.
Masz godzinę na "donate", bo potem ją anuluję.

Offline

 

#14 2009.06.28 23:44:21

Gallar

Skarbnik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009.06.28
Posty: 54

Re: Układ forum

Jesteś nieogarnięty ^^"

Offline

 

#15 2009.06.29 13:36:16

Roentgen

Prezes

2128788
Call me!
Zarejestrowany: 2009.06.28
Posty: 148

Re: Układ forum

Uwaga!
Dokonałem nastepujących zmian:
1) Forum powitalne jest widoczne dla gości. Tym bardziej nic tam nie bazgrać!
2) Wprowadziłem na próbę Tajemniczy Kącik jak subforum w Gospodarce.
3) Poprawiłem wygląd forum przed zalogowaniem.
Możecie komentować.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.polishcivilparty.pun.pl www.szczurekom.pun.pl www.et.pun.pl www.exo.pun.pl www.wsparcie.pun.pl